Home » bankowość » Noble Bank jako pierwszy w Polsce wprowadza obsługę Wealth Guard
Wrz
05

Klienci private banking będą mogli korzystać z doradztwa prawnego i podatkowego

Rok po wprowadzeniu pierwszej w Polsce oferty corporate private banking, Noble Bank po raz kolejny wyprzedza rynek i rozpoczyna ekspansję w nowym segmencie usług. Oferta Wealth Guard, czyli kompleksowe zabezpieczenie majątku, to dopełnienie modelu najwyższej klasy obsługi private banking, w którym Klienci mogą powierzyć zaufanym doradcom nie tylko kwestie zarządzania prywatnymi inwestycjami czy majątkiem firmy, ale także doradztwo prawne i podatkowe oraz zabezpieczenie przyszłości najbliższych. Nowe usługi zostały przygotowane we współpracy z największą polską kancelarią prawniczą – Domański Zakrzewski Palinka. Rozwiązania wypracowane przez kancelarię obejmą m.in. obszary corporate governance, sukcesji, planowania podatkowego oraz ochrony prywatności. Klienci Noble Banku będą mogli z nich korzystać od drugiej połowy września. To pierwsza tak kompleksowa usługa na polskim rynku.

Model zarządzania majątkiem

„Naturalnym kierunkiem rozwoju bankowości prywatnej na całym świecie jest „family office” – model, w którym zaufany bankier zarządza nie jednym czy dwoma elementami, ale wszystkimi sprawami majątkowymi rodziny. Polski rynek dojrzewa do takiej formuły, a wielu naszych Klientów oczekuje już tak kompleksowej obsługi. To pokolenie pierwszych polskich milionerów – ludzie, którzy sami budowali swoje fortuny, w większości przedsiębiorcy, często w wieku 50/60 lat. Zaczynają myśleć o sukcesji, chcą zabezpieczyć przyszłość najbliższych i swoje biznesy” – mówi Maurycy Kühn, Członek Zarządu Getin Noble Bank – „Ponad rok temu Noble Bank jako pierwszy wprowadził na rynek obsługę corporate private banking – to pozwoliło nam zapewnić synergię w zarządzaniu majątkiem prywatnym i firmowym. Dziś robimy kolejny krok. Wealth Guard, obejmujący opracowane z renomowaną kancelarią rozwiązania prawne i podatkowe, to poziom obsługi unikalny w Polsce i oferowany tylko w elitarnym kręgu instytucji w skali Europy”.

Oferta Wealth Guard to dopełnienie modelu biznesowego Noble Banku. W modelu tym zgromadzenie wiedzy ekspertów z różnych dziedzin w jednym miejscu pozwala na kompleksowe planowanie strategii majątkowej. Jednocześnie, z perspektywy Klienta nie wymaga kontaktu z szeregiem różnych osób i instytucji, ale z jedną osobą – zaufanym private bankierem, który koordynuje współpracę specjalistów z wielu obszarów. Do tej pory Klienci Noble Banku mogli korzystać z ekspertyzy ok. 400 osób dedykowanych wyłącznie obsłudze private banking, ale też – w ramach poszczególnych spółek powiązanych z Noble Bankiem (Noble Funds, Noble Securities etc.), z rozbudowanego zaplecza kilkudziesięciu ekspertów z zakresu inwestycji czy nieruchomości, maklerów czy wreszcie zespołu Noble Concierge. Wprowadzenie oferty Wealth Guard oznacza, że od teraz będą mieli wygodny dostęp także do szytych na miarę usług doradztwa prawnego i podatkowego. Dzięki bliskiej współpracy banku z kancelarią, uda się utrzymać model doradztwa opartego na synergii, zaufaniu i indywidualnym podejściu do Klienta.

Mechanizm

Wealth Guard to grupa produktów przygotowana i oferowana przez doświadczonych prawników i ekspertów podatkowych z renomowanej kancelarii prawniczej Domański Zakrzewski Palinka – będzie dostępna dla Klientów Noble Bank od drugiej połowy września za pośrednictwem Noble Concierge. Oferta obejmie rozwiązania z 4 obszarów, dotyczące zarówno potrzeb związanych z zabezpieczeniem majątku prywatnego, jak i firmowego: 1. Corporate governance, 2. Sukcesji; 3. Planowania podatkowego oraz 4. Ochrony prywatności.

Same usługi doradztwa prawnego i podatkowego świadczone będą przez zespół współpracujących z bankiem ekspertów kancelarii Domański Zakrzewski Palinka. Z punktu widzenia Klientów oraz bankierów, łatwy i usystematyzowany dostęp do nich będzie ważnym dopełnieniem wielu projektów realizowanych w ramach private banking – od uporządkowania struktury spółek, przez zabezpieczenie majątku współmałżonków, po planowanie transferu majątkowego. Co ważne, kancelaria, podobnie jak Noble Bank, posiada oddziały także poza Warszawą – umożliwi to zaoferowanie indywidualnej obsługi w całej Polsce, przy jednoczesnym zachowaniu standardów renomowanej sieci.

„Oceniamy, że ten segment usług będzie się cieszył bardzo dużym zainteresowaniem. Klienci Noble Banku, najzamożniejsi Polacy, to niezwykle zajęci ludzie. 70% z nich to przedsiębiorcy – koncentrują się na prowadzeniu swoich firm, branży, pozyskiwaniu zleceń etc. W wielu przypadkach nie mają czasu na kwestie formalne, w tym profesjonalne ustawienie struktury spółek czy uregulowanie transferu majątku. Zwykle nie mają świadomości, z jakim ryzykiem wiąże się brak takiego zabezpieczenia. Usługa Wealth Guard ma być szczepionką na potencjalne prawne problemy – jest konieczna, żeby w razie problemu choroba nie zabiła biznesu lub zgromadzonych środków. To niezbędny element zabezpieczenia majątków, którymi zarządzamy” – mówi Mariusz Latek, Dyrektor Zarządzający Obszaru Sieci Sprzedaży Noble Banku – „Jako bank nie możemy oczywiście sami świadczyć usług prawnych czy doradztwa podatkowego. Jednocześnie, kluczowe było dla nas utrzymanie standardu, w którym Klient nie jest zmuszony sam koordynować kontaktów z wieloma różnymi doradcami. Stąd decyzja o partnerstwie – jesteśmy dumni, że nasi Klienci będą mogli korzystać właśnie z know how kancelarii Domański Zakrzewski Palinka”.

Wealth Guard – katalog usług

1. Corporate governance
• Bezpieczny biznes (w tym m.in porządkowanie struktury prawnej spółek, ewentualne zmiany formy prawnej, standaryzacja kontraktów, zabezpieczenie procesów finansowych
w firmie, wyceny, znaki towarowe etc.)
• Umowy partnerskie
• Małżeńskie ustroje majątkowe (w tym: zabezpieczenie majątku prywatnego na wypadek problemów w majątku firmowym)

2. Sukcesja
• Przygotowanie następcy
• Zabezpieczenie najbliższych (w tym – konstrukcja testamentu zapewniająca przekazanie majątku zgodnie z wolą spadkodawcy, rozwiązania podatkowe)

3. Planowanie podatkowe
• Planowanie podatkowe sprzedaży udziałów
• Planowanie podatkowe sprzedaży aktywów
• Planowanie podatkowe portfela inwestycyjnego
• Podatkowe wykorzystanie Funduszy Inwestycyjnych Zamkniętych
• Podatkowe wykorzystanie spółek komandytowo-akcyjnych
• Budowanie tarczy podatkowej przez przeszacowanie aktywów

4. Ochrona prywatności

* * *

Kancelaria Domański Zakrzewski Palinka powstała w 1993 roku. Od wielu lat jest największą, niezależną polską kancelarią prawniczą. Ma siedzibę w Warszawie oraz biura w Poznaniu, Wrocławiu i Łodzi. Liczący 130 osób zespół specjalistów świadczy usługi Klientom ze wszystkich branż gospodarki, oferując kompleksowe doradztwo prawne i podatkowe we wszystkich dziedzinach
i specjalizacjach prawa.
Wyróżnikiem usług świadczonych przez DZP jest dogłębna znajomość polskich realiów gospodarczych, zrozumienie zarówno prawnych jak i biznesowych potrzeb Klientów oraz wieloletnie doświadczenie i wiedza ekspertów. Szeroka sieć powiązań i relacji z kancelariami zagranicznymi pozwala na doradztwo zarówno dla polskich firm zainteresowanych operowaniem na rynku międzynarodowym, jak i firm zagranicznych planujących inwestycje w Polsce.
Kancelaria DZP co roku plasuje się w ścisłej czołówce rankingu największych polskich kancelarii prawniczych dziennika „Rzeczpospolita”, a w 2012 roku otrzymała tytuł „Kancelarii X-lecia”, za długoletnią pozycję lidera branży. Od wielu lat jest rekomendowana i wysoko pozycjonowana przez międzynarodowe publikacje specjalistyczne: Legal 500, Chambers & Partners, PLC Which Lawyer? oraz IFLR 1000.

Noble Bank powstał w 2006 roku i jest pionierem na rynku profesjonalnego private banking
w Polsce. Jako jedyny, tworzony był specjalnie z myślą o obsłudze najbardziej wymagających Klientów – dzięki temu jego oferta od początku odpowiada najwyższym światowym standardom, cechując się innowacyjnością oraz elastycznym podejściem. Private banking w takim wydaniu to nie zwykła usługa, ale przede wszystkim doradztwo – zgodnie z filozofią „Banku na pokolenia”, to zarządzanie całym rodzinnym majątkiem, tzw. wealth management. Kompleksowy consulting obejmuje zarówno szeroką skalę doradztwa inwestycyjnego (indywidualnie profilowane portfele inwestycyjne, asset management, niestandardowe produkty), jak i doradztwa biznesowego czy
w zakresie nieruchomości.
Private bankierzy, którzy zarządzają majątkami klientów w Noble Banku, to pierwsza liga bankowości – najwyższej klasy doradcy, a przede wszystkim biznesowi praktycy. Zgodnie z kilkusetletnimi tradycjami bankowości, w takim modelu bankier staje się często biznesowym powiernikiem
i przyjacielem domu – stoi na straży rodzinnych interesów, czuwa nad transferem majątku i sukcesją.
Dzięki eksperckiemu zapleczu i kompetencjom Noble Securities czy Noble Funds, Noble Bank może zaoferować Klientom kompleksowe rekomendacje najwyższej klasy specjalistów w jednym miejscu. W 19 luksusowych oddziałach Noble Banku, zlokalizowanych w centrach największych polskich miast, pracuje ponad stu private bankierów, wspieranych dodatkowo przez rozbudowane zespoły ekspertów z zakresu inwestycji, doradztwa podatkowego czy nieruchomości, maklerów, a także
30-osobowy zespół Noble Concierge.

,

Comments are closed.