Home » sponsoring » Totalizator Sportowy Sponsorem Strategicznym reprezentacji Polski koszykarzy
Sie
02

Totalizator Sportowy został Sponsorem Strategicznym reprezentacji Polski koszykarzy. Stosowna umowa w tej sprawie została podpisana pomiędzy właścicielem marki LOTTO, a Polskim Związkiem Koszykówki w końcu lipca tego roku. Totalizator został również oficjalnym sponsorem Tauron Basket Ligi.

Przygotowania do Eurobasketu 2013

Przypomnijmy, że kadra koszykarzy, już z logo LOTTO na koszulkach, przebywa właśnie na zgrupowaniu w Hotelu Warszawianka w Jachrance, gdzie przygotowuje się do Mistrzostw Europy, które odbędą się we wrześniu 2013 r. w Słowenii. Zgrupowanie zakończy się 1 sierpnia, a już 6 sierpnia koszykarze wylecą do Włoch, gdzie w dniach 7-9 sierpnia w Trento wezmą udział w turnieju towarzyskim, w którym zmierzą się z drużynami Izreala, Gruzji i Włoch. Następnie w planach reprezentacji jest rozegranie towarzyskiego meczu z Mistrzami Europy, Hiszpanami, w Castellon de la Plan (13 sierpnia) oraz udział w turnieju w Antwerpii (16-19 sierpnia), w którym rywalami Polaków będą zespoły Izraela, Belgii i Włoch.

Mecze kadry w Polsce i Eurobasket 2013

Polscy kibice będą mieli możliwość obejrzenia na żywo meczy naszej drużyny w trakcie turnieju towarzyskiego rozgrywanego w Lublinie w dniach 23-25 sierpnia 2013 r. Oprócz polskiej reprezentacji wezmą w nim udział drużyny Ukrainy, Wielkiej Brytanii i Szwecji. Mecze te będą ostatnim etapem przygotowań kadry przed Eurobasketem 2013. Z kolei na rozgrywany w Słowenii turniej koszykarze wylecą 2 września 2013 r. Swój pierwszy mecz z Gruzją rozegrają 4 września o godz. 14.30. Kolejnymi grupowymi rywalami biało-czerwonych będą reprezentacje: Czech (mecz 5 września), Chorwacji (7 września), Hiszpanii (8 września) i Słowenii (9 września). Do następnej rundy mistrzostw z „polskiej” grupy awansują trzy najlepsze drużyny.

 

Wielokrotnie podkreślałem, że staramy się być zawsze tam, gdzie dzieje się coś ważnego dla polskiego sportu i polskich kibiców. Dlatego z przyjemnością rozpoczęliśmy współpracę z polską reprezentacją koszykarzy. Nasze wsparcie nie ogranicza się jedynie do kadry, bowiem zostaliśmy również oficjalnym sponsorem ligi koszykarzy. Przy tej okazji życzę wszystkim naszym zawodnikom jednego – radości
z wygrywania! Trzymamy kciuki za sukces na Mistrzostwach Europy! –
powiedział Wojciech Szpil, Prezes Zarządu Totalizatora Sportowego.

 

Liga  koszykarzy z LOTTO

Jak już wspomniał Wojciech Szpil, Totalizator Sportowy został również Sponsorem Oficjalnym Tauron Basket Ligi, w której w sezonie 2013/2014 ma zagrać 12 drużyn: Stelmet Zielona Góra, PGE Turów Zgorzelec, AZS Koszalin, Anwil Włocławek, Trefl Sopot, Asseco Gdynia, Energa Czarni Słupsk, Polpharma Starogard Gdański, Stabill Jezioro Tarnobrzeg, Rosa Radom, Kotwica Kołobrzeg i WKS Śląsk Wrocław. Szczegóły dotyczące systemu oraz terminarza rozgrywek ligowych zostaną ogłoszone do 10 sierpnia 2013 roku.

Sporty motorowe, kolarstwo, triatlon oraz setki nowych hal i boisk, czyli LOTTO dla sportu

Koszykówka to oczywiście nie jedyna dyscyplina sportu, którą Totalizator Sportowy objął mecenatem. W maju 2013 roku dzięki wsparciu spółki powstał LOTTO Team, który skupia jednych z najlepszych polskich zawodników sportów motorowych: Krzysztofa Hołowczyca, Jarosława Kazberuka i Waldemara Marszałka, pod których okiem trenują i startują ich uczniowie: Martin Kaczmarski, Robin Szustkowski oraz Bartłomiej Marszałek. Ponadto TS włącza się w organizację wielu ważnych lokalnych imprez sportowych, jak np. wyścig kolarski LOTTO Mazovia Tour czy zawody LOTTO Poznań Triatlon 2013.

Warto podkreślić, że największymi mecenasami polskiego sportu byli, są i zapewne będą Gracze LOTTO. Każdego roku grając w gry i loterie LOTTO przekazują oni setki milionów złotych na Fundusz Rozwoju Kultury Fizycznej. Tylko w zeszłym roku trafiło na rachunek Funduszu ponad 604 miliony zł. Środkami tymi dysponuje Ministerstwo Sportu i Turystyki, które dofinansowuje z nich budowę boisk, hal sportowych, pływalni i sal gimnastycznych czy inwestycje o kluczowym znaczeniu dla sportu.

Comments are closed.