Home » Wieści za spółek » Nowa jakość w FM Logistic
Sie
07

Nowa jakość w FM Logistic

FM Logistic rozpoczęło testy funkcjonalnych ogniw wodorowych stosowanych do napędów wózków widłowych. Dzięki nowatorskiej technologii baterii wodorowych, operator znacznie zmniejszy swój ślad ekologiczny. Skurczy się nie tylko emisja CO2, ale także zwiększy wydajność pracy urządzeń, a co równie ważne zniknie konieczność utylizacji szkodliwych odpadów, które generuje tradycyjna technologia kwasowo – ołowiowa.

Testowane przez FM Logistic ogniwa wodorowe mają zastąpić standardowe akumulatory trakcyjne (kwasowo-ołowiowe) używane dotychczas w wózkach widłowych. Czas ładowania do pełnej pojemności w przypadku tego typu baterii wynosi, co najmniej osiem godzin, a czas pracy wynosi tylko od 6-8 godzin. Nowe ogniwa wodorowe są dużo efektywniejsze, gdyż istnieje możliwość uzupełniania paliwa na bieżąco, bezpośrednio przez operatora wózka bez względu na stopień wykorzystania baterii. To generuje ogromny postęp w zakresie elastyczności obsługi projektów wymagających tego typu urządzeń.

Poza oczywistymi względami praktycznymi, ogniwa wodorowe to ogromny krok na przód w świecie ekologistyki. Dzięki ich powszechnemu zastosowaniu likwidujemy koszty ekologiczne związane z wymagającą obsługa dużych ilości akumulatorów kwasowo-ołowiowych.

Wśród wielu zalet tej nowej technologii wykorzystującej energię paliwa i utleniacza, która zamieniana jest  w energię elektryczną (bez spalania) wymienić można także znaczną redukcję emisji CO2 w porównaniu z dotychczas stosowanymi bateriami trakcyjnymi.

Aktualnie w FM logistic trwają testy funkcjonalne ogniw wodorowych do napędu floty wózków widłowych. Docelowo zakres zmian technologii zasilania będzie dotyczył floty blisko 500 wózków widłowych użytkowanych przez operatora w Polsce.

Trzy główne domeny działalności firmy FM Logistic to: składowanie i handling towarów, transport krajowy i międzynarodowy oraz usługi stanowiące wartość dodaną, takie, jak: co-manufacturing i co-packing. FM Logistic, jako jeden z największych operatorów logistycznych w Polsce, mogący pochwalić się wiodąca pozycją w obszarze magazynowania towarów i produktów oraz ugruntowanym statusem eksperta w dziedzinie co-manufacturingu i co-packingu, w ostatnim czasie intensywnie rozwija zakres świadczonych usług transportowych.

Klienci FM Logistic to sieci handlowe oraz czołowi krajowi i międzynarodowi producenci artykułów spożywczych, kosmetycznych, farmaceutycznych, codziennego użytku, środków czystości, sprzętu high-tech i motoryzacyjnego.

Więcej informacji: www.fmlogistic.com

 FM Logistic jest założoną w 1967r. francuską firmą, posiadającą 63 centra logistyczne w Europie i Azji. W Polsce jest ich dziewięć: Mszczonów, Tomaszów Mazowiecki, Wolbórz, Wola Bykowska, Piotrków Trybunalski, Chorzów, Pruszków, Błonie i Olszowa. Główna siedziba firmy w Polsce mieści się w Mszczonowie pod Warszawą. Firma zatrudnia w Polsce ponad 2.500 osób, a w całej Europie ponad 14 000. FM Logistic w Polsce posiada do dyspozycji swoich klientów ponad 500.000 m2 powierzchni magazynowych i produkcyjnych.

 

 

Comments are closed.