Home » Kultura i rozrywka » Bonarka zaprasza na fotograficzny spacer po Podgórzu
Sie
30

Od poniedziałku, 2 września, będzie można oglądać w Bonarce interesującą wystawę zdjęć prezentujących krakowskie Podgórze z zupełnie innej, fascynującej perspektywy.

Autorami zdjęć są mieszkańcy Krakowa, którzy zdecydowali się wziąć udział w konkursie organizowanym przez Program Aktywności Lokalnej, realizowanym przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie. Na wystawę złożyło się 20 najlepszych prac, wyłonionych przez jury. Oceniający kierowali się nie tyle kunsztem fotograficznym, co charakterem przesłanych prac.

Klienci odwiedzający Bonarkę będą mogli zatem spojrzeć na krakowską dzielnicę okiem osób, którym Podgórze jest szczególnie bliskie. Wspólnym mianownikiem dla wszystkich fotografii jest bowiem fakt, że zostały zrobione przez sympatyków tej części Krakowa, powoli odzyskującej należne jej miejsce w świa-domości mieszkańców miasta.

Wystawa, będąca wspólną inicjatywą MOPS i Bonarki, jest kolejnym działaniem skierowanym do lokalnej społeczności, w którym bierze udział krakowskie centrum handlowe. Ostatnio we współpracy z Urzędem Miasta Krakowa organizowało rodzinny konkurs fotograficzny, regularnie też przygotowuje atrakcje i wydarzenia dla szkół podstawowych.

Wystawę będzie można oglądać do 16 września na poziomie +1 przy sklepie Peek & Cloppenburg.

, , , ,

Comments are closed.