Home » Nieruchomosci » Budowa Poznań City Center wkroczyła w decydującą fazę
Lip
31

TriGranit Development Corporation wraz z Europa Capital LLP i PKP S.A ogłasza, iż budowa Poznań City Center  została w 75% zakończona.  Otwarcie Poznań City Center zostało zaplanowane na 25 października 2013 roku.

Obiekt skomercjalizowano w ponad 80 procentach. W ostatnich dniach swoje lokale odebrali już Piotr i Paweł, Saturn, Royal Collection i Toys’R’US.

Poznań wzbogaci się o nowoczesne, wielofunkcyjne, w pełni zintegrowane centrum komunikacyjne i handlowo-rozrywkowe z nowym dworcem autobusowym PKS, trzykondygnacyjnym parkingiem na 1500 aut, galerią handlową Poznań City Center  z ponad 200 sklepami, restauracjami i kawiarniami oraz nowym układem komunikacyjno-drogowym.

Autorem projektu i koncepcji architektonicznej Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego w Poznaniu jest międzynarodowe biuro architektoniczne Bose International Planning and Architecture, autorem projektu architektoniczno-budowlanego poznańska Pracownia Pentagram Architekci.
James Pennington, Europa Capital Asset Manager na Europę Środkową powiedział: „ Z przyjemnością uczestniczyliśmy w tym niezwykłym projekcie przemiany zdegradowanych terenów, który wzmocnił nie tylko naszą strategię inwestycyjną, ale także umożliwił współpracę z doświadczonymi partnerami. To był wyjątkowy projekt, jesteśmy zadowoleni z przebiegu całej inwestycji.”

Tomasz Lisiecki, Dyrektor Zarządzający, TriGranit Development Polska Sp. z o.o. podkreśla: „Jesteśmy na ostatniej prostej. W ciągu dwóch lat, przy dobrej współpracy z naszymi partnerami biznesowymi i władzami samorządowymi zmieniliśmy nie do poznania zaniedbany dotąd fragment w centrum miasta. Tempo i jakość budowy są naprawdę imponujące, a już jesienią będzie można na własne oczy zobaczyć, jak świetne, funkcjonalne, na miarę ambicji poznaniaków miejsce zyska stolica Wielkopolski.”

, , ,

Comments are closed.