Home » Biznes » Zaskakujący finał UPRISER?
Mar
04

Zaskakujący finał UPRISER?

Pierwszy finał inicjatywy UPRISER oficjalnie zakończony. Poziom prezentowanych projektów był tak wysoki, że jury stanęło przed niezwykle trudnym wyborem. W efekcie długiej narady do UPRISER team zaproszony został nie jeden, ale aż trzy zespoły.

Virtual Recruiter, Contentio oraz Driiive to podwójni wygrani pierwszego finału realizowanej przez Fundusz Zalążkowy KPT inicjatywy UPRISER. Zwycięskim zespołom złożona zostanie konkretna oferta inwestycyjna, ale to nie wszystko. Każdy zespół otrzyma również wsparcie mentorskie jednego z członków UPRISER Committee, którzy pomogą dopracować model biznesowy projektu.

– W samym założeniu UPRISER ma być inicjatywą dla najlepszych. Dzięki formule grand prix do finału mogły dostać się tylko wysoce wartościowe projekty. Czwartkowy finał pokazał, że to się udało. Projektodawcy, wiedzą czego chcą, projekty są przemyślane i na pewnym poziomie dopracowane oraz co z naszego punktu jest niezwykle istotne – mają realną szansę na komercyjny sukces – mówi Marcin Bielówka, z FZ KPT.

W finałowym pitch session, które odbyło się 28 lutego br. w siedzibie Funduszu Zalążkowego KPT wzięło udział siedem zespołów, finalistów imprez start-up`owych, z którymi od września ubiegłego roku współpracował UPRISER:

Zaktywowani.pl (Start-up Boot Camp 2012)
Contentio (Startup Weekend Krakow 2013)
Driiive (eBusiness Festival Startup Challenge 2012)
Odbierz.to (Startup Boat 2012)
7 góra (TEDx Krakow Award 2012)
Virtual Recruiter (Startup Weekend Trójmiasto 2012)
Slank.pl (Startup Boat 2012)

Projekty oceniało UPRISER Committee w składzie: Jaromir Działo, Marek Przystaś, dr Joanna M. Wasiluk, Rafał Han, Jakub Krzych oraz Krzysztof Bełech.

– Zwycięskim zespołom gratulujemy i liczymy na otwierającą się przed nami owocną współpracę. Pozostałym finalistom życzymy sukcesów oraz pasji w dalszym rozwijaniu ich projektów – dodaje Marcin Bielówka.

Więcej informacji o inicjatywie na: www.upriser.pl

Na wszelkie pytania odpowie nasz broker technologiczny:
dr Joanna M. Wasiluk
e: joanna.wasiluk@fzkpt.pl
t.: +48 (12) 387 81 60

Inicjatywa realizowana w ramach działań promujących projekt „Inkubowanie nowych innowacyjnych spółek w Krakowskim Parku Technologicznym” realizowany przez Fundusz Zalążkowy KPT ze środków Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka na lata 2007-2013.

, ,

Comments are closed.