Home » Gospodarka » Spółka zależna ContourGlobal finalizuje umowę o finansowaniu w Peru elektrowni wiatrowych
Mar
14

NOWY JORK, 13 marca 2013 r. /PRNewswire/ – Spółka ContourGlobal, za pośrednictwem swojej spółki zależnej Energia Eolica S.A., ogłosiła dzisiaj, że zawarła umowę kredytową z Corporacion Financiera de Desarrollo S.A. (COFIDE), peruwiańskim narodowym bankiem rozwoju, opiewającą na 95 mln USD. W najbliższym czasie nastąpi pierwsza wypłata środków, które zostaną wykorzystane na budowę elektrowni wiatrowych w Talara i Cupisnique w północnym Peru. Podmiot finansujący kredyt pomostowy dla COFIDE to Deutsche Bank, a termin spłaty kredytu w ramach finansowania długoterminowego to drugi kwartał 2013 roku.

„Niezwykle cieszy nas fakt finalizacji umowy o finansowaniu z COFIDE. Elektrownie wiatrowe w Talara i Cupisnique są w trakcie budowy i stanowią nasze pierwsze inwestycje w Peru” – powiedział Felipe Castilla, dyrektor finansowy ContourGlobal Latam. Alessandra Marinheiro, dyrektor generalny ContourGlobal Latam oświadczyła: „Wsparcie, jakie uzyskaliśmy od COFIDE świadczy o zaangażowaniu tej spółki w rozwój infrastruktury energetycznej w Peru. Planujemy zwiększenie zasięgu naszej działalności na peruwiańskim rynku energii elektrycznej i cieszymy się z perspektyw, jakie daje współpraca z COFIDE”.

Elektrownie wiatrowe w Talara i Cupisnique zostaną otwarte w 2013 roku, a wytwarzana przez nie energia będzie sprzedawana na podstawie dwudziestoletnich długoterminowych umów na zakup energii w ramach peruwiańskiego programu RER. Będą one pierwszymi dużymi elektrowniami wiatrowymi w tym kraju. Głównym wykonawcą projektu jest Vestas Corporation, która zapewni 62 turbiny wiatrowe V-100 o mocy 1,8 MW. Planowana całkowita wartość inwestycji to 250 mln USD.
ContourGlobal

ContourGlobal jest międzynarodową spółką energetyczną z siedzibą w Nowym Jorku, która poprzez swoje istniejące oraz budowane elektrownie jest w stanie dostarczyć 3 000 MW mocy dla 15 krajów na czterech kontynentach. Spółka zatrudnia 1 500 osób, które kierują, posiadają udziały i prowadzą działalność 31 elektrowni wykorzystujących różnego rodzaju paliwa i technologie, w tym takie źródła energii odnawialnej jak wiatr, energia słoneczna i biomasa.

ContourGlobal Latam
ContourGlobal Latam jest spółką zależną ContourGlobal działającą w Ameryce Łacińskiej. ContourGlobal Latam posiada elektrownie (istniejące oraz będące w trakcie budowy) o łącznej mocy 725 MW w Brazylii, Kolumbii i Peru, a obecnie pracuje nad powstaniem elektrowni generujących moc przekraczającą 1 000 MW w tym regionie świata. Oprócz elektrowni wiatrowych w Peru, spółka ContourGlobal Latam zleciła budowę elektrowni wiatrowej w brazylijskim Rio Grande do Norte, która będzie dostarczać 160 MW mocy.

Więcej informacji na stronie ContourGlobal: http://www.contourglobal.com/.

Źródło: ContourGlobal

Kontakt dla mediów:

Ernesto Gonzalez

tel. +1-646-386-9900

Źródło informacji: PR Newswire

Polska Agencja Prasowa SA nie ponosi odpowiedzialności za treści przekazywane w Serwisie Informacji Zleconych

Comments are closed.