Home » Dziecko » Aktywne ferie w mieście
Lut
02

Aktywne ferie w mieście

Właśnie rozpoczynają się ferie zimowe i chcesz, aby Twoje dziecko spędziło je aktywnie, a nie masz możliwości wzięcia urlopu? Czy najmłodsi skazani są na siedzenie w domu? „Zima w Mieście” to okazja, by dziecko spędziło ferie w ciekawy sposób, a także miało okazję do dobrej zabawy z rówieśnikami.

Każde dziecko co roku z utęsknieniem czeka na ferie zimowe, by móc odpocząć od trudów szkolnych i oddać się ulubionym zajęciom. Dlatego też część rodziców organizuje sobie wtedy urlop i stara się jak najlepiej wypełnić czas swoim pociechom. Nie każdy jednak może sobie na to pozwolić. Wtedy pojawia się problem: co można zrobić, by dziecko spędziło czas wolny aktywnie, zamiast siedzieć przed komputerem, czy telewizorem? Coraz trudniej jest zapewnić dzieciom opiekę, podczas gdy rodzice muszą iść do pracy. Rusza kolejna edycja projektu, którego celem jest umilenie czasu najmłodszym tak, by ferie były niezapomniane.
Miasto stołeczne Warszawa zachęca wszystkich uczniów do udziału w programie „Zima w Mieście 2013”. Jest to cykliczna akcja, dzięki której dzieci z całego miasta, mogą aktywnie i bezpiecznie spędzić ferie. Program ten obejmuje szereg bogatych i różnorodnych zajęć edukacyjno – wychowawczych, sportowych, rekreacyjnych i kulturalnych.
– Zajęcia te odbywać się będą przede wszystkim w szkołach, obiektach sportowych, domach kultury, klubach oraz placówkach pokrewnych. Każde dziecko, które zgłosi się do nas, weźmie udział w akcji. Do tej pory największą popularnością cieszyły się wizyty w Centrum Naukowym Kopernik oraz wyjścia do kina, na basen, czy kręgle. Ale to nie wszystko. Z roku na rok akcja cieszy się coraz większym powodzeniem, dzięki czemu możemy systematycznie poszerzać zakres naszych działań oferując między innymi zajęcia taneczne, szkołę gotowania oraz imprezy rekreacyjno – sportowe. Z nowości, jakie zaplanowane zostały na tegoroczną edycję akcji, są spotkania ze sportowcami. Liderzy Polonii Warszawa będą odwiedzać dzieci i uczestniczyć w specjalnie dla nich przygotowanym programie zajęć. Dodatkowym plusem akcji jest umożliwienie zorganizowanym grupom uczestników korzystanie z bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską. – mówią Małgorzata Krzyżanowska – koordynator i Izabela Palade – zastępca koordynatora akcji „Zima w Mieście”.
Wśród ofert, które przygotowane zostały w ramach „Zimy w Mieście” są zajęcia organizowane przez Hulakula. Są to między innymi półkolonie i indywidualne oferty grupowe.
– Wszyscy dobrze wiemy, jak ważne dla naszych pociech są ferie zimowe. Dlatego postanowiliśmy zorganizować coś, co sprawi, że ten czas będzie wyjątkowy. Półkolonie w Hulakula to doskonała alternatywa na cały okres ferii zimowych, a także możliwość poznania nowych przyjaciół. Pod opieką wykwalifikowanych opiekunek zapewniamy dzieciom doskonałą zabawę w różnych formach. Przygotowaliśmy bogaty program edukacyjno-rozrywkowy dla dzieci i młodzieży, który obejmuje zabawy taneczne, warsztaty plastyczne i muzyczne. Wszystko po to, aby każde dziecko znalazło coś dla siebie. – mówi Igor Downar-Zapolski, marketing manager Hulakula. Poza dobrą zabawą, jaką gwarantuje gra w kręgle, najmłodsi mogą korzystać z placów zabaw i brać udział w akcjach przygotowywanych przez kreatywnych animatorów. Poza tymi atrakcjami, Hulakula dba o potrzeby dzieci, zapewniając im posiłki oraz wykwalifikowaną kadrę opiekunów.
Możliwości na zapewnienie udanego wypoczynku najmłodszym jest wiele. Wystarczy zapoznać się z ofertą „Zimy w Mieście”, by wiedzieć gdzie zostawić dziecko, aby mogło spędzić ten czas na zabawie, edukacji i innych kreatywnych oraz aktywnych zajęciach.

 

, , , ,

Comments are closed.