Home » Zdrowie » Częste zaparcia? Idź do lekarza!
Gru
11

Czy cierpisz z powodu częstych zaparć? A może jest tak, że wykorzystałeś już wszelkie możliwe sposoby na radzenie sobie z tym przykrym schorzeniem, jednak objawy nie ustępują? Nie ma zatem na co czekać – idź do lekarza!

Prawdą jest, że zaparcia są w większości przypadków wynikiem błędów żywieniowych. Dlatego w momencie, kiedy się pojawiają – pierwszym krokiem jest zmiana diety na taką, która będzie przyjazna dla naszego układu pokarmowego.

Jeśli zatem zaparcia do ciebie powracają – zastanów się, czy faktycznie nie masz na sumieniu zbyt wielu grzechów żywieniowych i (co najważniejsze) czy dostarczasz organizmowi odpowiedniej dawki błonnika. Jeśli stwierdzisz, że faktycznie problemem może być dieta – zacznij bardziej świadomie dobierać swoje potrawy.

Jeśli jednak zaparcia wracają mimo dobrych zwyczajów przy stole – koniecznie udaj się do lekarza. Warto skonsultować się z nim także w przypadku długotrwałych zaparć. Zaparciamogą być objawami różnych chorób, ale także same w sobie (nieleczone) mogą być przyczyną różnych nieprzyjemnych powikłań.

Nie ma sensu zatem chować głowy w piasek i udawać, że problemu nie ma. Lepiej jest poświęcić nieco czasu na wykonanie bardziej szczegółowych badań, aby mieć pewność, że robimy wszystko, by zachować nasz organizm w odpowiednim zdrowiu.

Zaparcia

, ,

Comments are closed.