Home » Biznes, Finanse firmy, Przedsiębiorczość » FZ KPT inwestuje w Privacy Protector. Upriser Team rośnie.
Lis
15

Fundusz Zalążkowy KPT zainwestował 650 tys. zł w polski start-up technologiczny GVNetworks rozwijający zaawansowany technologicznie projekt PrivacyProtector.eu. Privacy Protector jest jednym z najbardziej zaawansowanych technologicznie i jednym z najbezpieczniejszych systemów na rynku, które wykorzystują chmurę w zarządzaniu danymi.

„Stawiamy na projekty dobrze przygotowane, koncepcyjnie wyprzedzające swój czas i prowadzone przez ukierunkowane na sukces, doświadczone zespoły. Privacy Protector taki właśnie jest.” – mówi Marcin Bielówka, Prezes Zarządu FZ KPT.

„Jeszcze kilka lat temu przechowywanie w chmurze danych wrażliwych było rzeczą nie do
pomyślenia. Dzisiaj takie rozwiązanie wydaje się być niezwykle naturalne, choć wciąż budzi obawy w kontekście bezpieczeństwa. Projekt w który zainwestowaliśmy, wydaje się proponować rozwiązanie tego problemu.” – dodaje Bielówka.

„Opracowaliśmy własną technologię sieciową w unikalny sposób łączącą bezpieczeństwo VPN z niezawodnością topologii P2P, osiągając niemal nieograniczoną skalowalność bez pojedynczych punktów awarii.” – mówi Błażej Marciniak, CEO spółki i lider projektu.

„Celem jest zestawianie na żądanie bezpiecznego środowiska do wymiany danych
i komunikacji bez znaczenia czy to jest w sieci lokalnej czy poprzez Internet, w prosty sposób i bez serwerów – ta sieć jest „serverless”. Opracowaną technologię nazwaliśmy GatelessVPN – właśnie z uwagi na brak „bram”, czyli serwerów centralnych.” – dodaje Marciniak.
W planach spółki jest dalsze rozwijanie technologii, jej integracja z przeglądarkami, oraz nowa usługa, która otworzy użytkownikom wszystkich chmur plikowych nowe możliwości.

Zespół składa się ze specjalistów z wieloletnim doświadczeniem: Błażej Marciniak jest doświadczonym managerem projektów IT, ostatnio kierował projektem wdrożenia usług mobilnych dla mBanku i MultiBanku. Marek Cieśla to weteran startupów, specjalista od marketingu i sprzedaży online – do jego osiągnięć można zaliczyć takie projekty jak AllPlayer czy agencja marketingowa MIMI Group. Dobry team nie może się obyć bez sprawnej organizacji i zarządzania finansami, nad którymi czuwa Tomek Widerski, doświadczony dyrektor operacyjny.

Informacje o usłudze: www.privacyprotector.eu
Informacje o technologii: www.gatelessvpn.com
Informacje o Funduszu Zalążkowym: www.fzkpt.pl

, ,

Comments are closed.