Home » Biznes, Finanse firmy » 1,2 mln zł dla spółki z portfela FZ KPT
Paź
30

Spółka Lingapp z portfela Funduszu Zalążkowego KPT zyskała kapitał na dalszy rozwój. Na integrację Lingapp z innymi aplikacjami w obszarze rynku mobile, fundusz SATUS Venture przeznaczy 1,2 mln zł.

Lingapp to aplikacja wspierająca naukę języków obcych, która od początku bieżącego roku rozwijana jest pod okiem, realizującego inicjatywę UPRISER, Funduszu Zalążkowego KPT. FZ KPT jak dotąd zainwestował w spółkę 800 tys zł. Środki te przeznaczone były na dostosowanie aplikacji do wszystkich środowisk: webowe, mobile (jako aplikacja na telefony), tabletowe, a także jako nakładka na przeglądarkę. Kapitał pozyskany od SATUS Venture pozwoli na kontynowanie oraz intensyfikację tych działań.

Lingapp jest firmą technologiczną z branży internetowej i edukacyjnej. Buduje przydatne narzędzia dla różnych urządzeń mobilnych (Internet, telefony komórkowe, pluginy), aby pomóc uczyć się angielskiego szybciej i bardziej efektywnie. Aplikacja umożliwia użytkownikom uczenie się języków w oparciu o treści pochodzące bezpośrednio z internetu (strony internetowe, artykuły itp.). Po kliknięciu w nieznane słowa, Lingapp wyświetla ich tłumaczenie oraz umożliwia gromadzenie ich i wykorzystanie później w ćwiczeniach.

Spółka Lingapp wchodzi w skład UPRISER team. Fundusz Zalążkowy KPT realizuje inicjatywę UPRISER wspomagającą pomysłodawców w przejściu z poziomu koncepcji/pomysłu na poziom realnego biznesu. Więcej informacji na stronie www.upriser.pl.

Fundusz Zalążkowy KPT jest spółką celową założoną przez Krakowski Park Technologiczny Sp. z o.o. oraz Spółkę Zarządzającą Funduszem, SATUS Sp. z o.o. dla realizacji projektu „Inkubowanie nowych innowacyjnych spółek w Krakowskim Parku Technologicznym”. Wsparcie FZ KPT to nie tylko kapitał. Rozumiejąc zróżnicowane potrzeby oraz wymogi przed jakimi staje nowa, rozwijająca się firma Fundusz wspiera ją również na poziomie merytorycznym, doradczym oraz biznesowym, wszystko po to, aby powstający biznes rozwijał się zgodnie z przyjętą strategią oraz naszymi wspólnie określonymi oczekiwaniami. Fundusz poszukuje, inicjuje i inkubuje przedsięwzięcia o charakterze innowacyjnym, ze szczególnym naciskiem na projekty z branży ICT, tj. Informatyka i telekomunikacja, w tym e-projekty, projekty sieciowe i internetowe, branża inżynierska (m.in. elektronika użytkowa, nanotechnologia, mechatronika).

, ,

Comments are closed.