Home » Biznes, Prawo » Ruszyła strona radapracownikow.pl
Sie
18

W czerwcu pojawiła się nowa strona internetowa dotycząca prawa pracy. Strona przeznaczona jest dla członków rad pracowników, związków zawodowych i innych organizacji pracowniczych.

Na stronie www.radapracownikow.pl w dziale „Baza pism” można już znaleźć gotowe wzory pism i wniosków, które mogą być wykorzystane w codziennej aktywności przez radę pracowników czy organizację związkową. Każdy wzór pisma zawiera także instrukcje, jak je wypełniać, wraz z powołaniem się na odpowiednie przepisy prawa.

W „Bazie wiedzy” umieszczone zostały natomiast artykuły, zawierające porady prawne, które mają na celu wsparcie rad pracowników, związków zawodowych czy – za ich pośrednictwem – samych pracowników. W artykułach można przeczytać m.in. czym są rady pracowników, kto i na jakich zasadach może zgłosić kandydata na członka rady pracowników,  jakie uprawnienia mają zakładowe i międzyzakładowe organizacje związkowe. Ponadto można znaleźć porady dotyczące sporów zbiorowych, pracowniczych programów emerytalnych, urlopów pracowniczych, wynagrodzeń za pracę, nawiązywania i rozwiązywania stosunku pracy czy zwolnień grupowych.

Już w 2013 roku, dzięki nowej funkcji strony – kreatora pism, każdy użytkownik będzie mógł samodzielne utworzyć profesjonalne dokumenty z zakresu prawa pracy, w pełni dostosowane do jego potrzeb oraz sytuacji prawnej i okoliczności.

Projekt jest realizowany przez www.radapracownikow.pl Sp. z o.o. Nadzór merytoryczny nad portalem sprawuje jedna z wiodących kancelarii prawnych – „Wojewódka i Wspólnicy” Sp.k., specjalizująca się w prawie pracy, co  zapewnia wysoki poziom merytoryczny strony.

, ,

Comments are closed.