Home » Sport » Warszawska Strefa Kibica pełna kultury
Cze
26

Dwudniowa przerwa w mistrzostwach to odpoczynek od piłkarskich emocji. W oczekiwaniu na mecze półfinałowe dla wszystkich fanów futbolu przygotowano specjalny program kulturalny. Poniedziałek był dniem filmu, wtorek należy do teatru.

Dziś teatr w Strefie Kibica

Wtorek, 26 czerwca, w Strefie, to dzień Teatru Roma z dwoma wyjątkowymi spektaklami – „Adonis ma gościa” w reżyserii Freda Apke oraz „Najlepsze z Romy”, czyli fragmenty najciekawszych musicali z ostatnich trzynastu lat pracy warszawskiego teatru.

Wczesnym popołudniem warto odwiedzić Strefę Kibica z dziećmi. Od 12.00 zaprasza Dziecięca Eurostolica. Wieczorną zabawę poprowadzi jak zwykle DJ UFO. Strefa otwarta będzie do godziny 22.00, a udział we wszystkich atrakcjach jest bezpłatny.

Wczoraj w Strefie Kibica

Poniedziałek, 25 czerwca, był dniem przerwy od piłkarskich zmagań podczas UEFA EURO 2012™, ale nie w Strefie Kibica. Na placu Defilad odbyły się zawody o Puchar Strefy Kibica dla firm pracujących w futbolowym miasteczku. Do udziału zgłosiło się 13 zespołów. Przez cały dzień rozegrano 29 meczów o łącznej długości 290 minut. Mistrzem strefy została drużyna banku Pekao SA.

Ci, którzy chcieli odpocząć od futbolu także znaleźli coś dla siebie. Jak co dzień pod Pałacem Kultury i Nauki działała Dziecięca Eurostolica, a na scenie głównej oraz pozostałych telebimach wyświetlono filmy w ramach Kina Letniego Orange. Przez cały dzień Strefę odwiedziło 10 tysięcy osób.

Pomoc medyczna

25 czerwca upłynął na placu Defilad bardzo spokojnie. Zabezpieczenie medyczne zapewniały 2 zespoły wyjazdowe oraz 29 pracowników obsługi. Medycy interweniowali 22 razy. Jednego pacjenta przewieziono do szpitala. Działania wspierało trzech wolontariuszy. Podobny schemat zabezpieczenia będzie miał miejsce we wtorek, 26 czerwca. W turniej UEFA EURO 2012™ zaangażowanych jest 13 szpitali, w tym 3 pomocnicze.

Sprawne pogotowie drogowe

W ciągu ostatnich dwóch dni Pogotowie Drogowe Zarządu Dróg Miejskich przyjęło 55 zgłoszeń od mieszkańców i innych służb porządkowych dotyczących infrastruktury drogowej. Większość z nich dotyczyła awarii sygnalizacji świetlnej, spowodowanych opadami deszczu. Tylko 7 zgłoszeń dotyczyło zniszczonych bądź przestawionych znaków drogowych z logo UEFA i tych związanych z czasową organizacją ruchu.

Straż miejska w gotowości

W poniedziałek ulice patrolowało 610 funkcjonariuszy straży miejskiej. Odnotowano 864 zdarzeń. Po północy w okolicach parku Skaryszewskiego zdewastowano tablice informacyjne „Euro 2012”. Strażnicy zatrzymali dwie osoby i przewieźli na najbliższy komisariat policji.

www.uefaeuro2012.um.warszawa.pl

Comments are closed.