Home » Kultura i rozrywka, Wydarzenia » Rawa Blues Festival nagrodzona Keeping The Blues Alive 2012
Lut
22

The Blues Foundation przyznała Rawa Blues Festival nagrodę Keeping the Blues Alive 2012 w kategorii Festival International. Jest to wyróżnienie dla najbardziej zasłużonych osób i organizacji propagujących bluesa na świecie. Statuetkę w kategorii Festiwal Międzynarodowy z rąk kapituły odebrał Irek Dudek. Z tej okazji 17 lutego br. w hotelu Novotel Katowice Centrum odbyło się spotkanie z organizatorem festiwalu Rawa Blues.

The Blues Foundation to największe i najstarsze stowarzyszenie zrzeszające ludzi i organizacje z całego świata zajmujące się bluesem. Każdego roku organizacja przyznaje nagrodę Keeping the Blues Alive, która ma na celu uhonorowanie osób i organizacji mających istotny wpływ na rozwój i propagowanie muzyki bluesowej. Novotel Katowice Centrum od 5 lat współpracuje z Irkiem Dudkiem – organizatorem Rawa Blues Festiwal, a także gości jego największe gwiazdy. Dzisiejsze spotkanie uświetniła obecność: prezydenta Katowic – Piotra Uszoka, wicemarszałka województwa śląskiego- Jerzego Gorzelika, a także naczelnika wydziału kultury przy urzędzie miejskim- Edyty Sytniewskiej.

„Zawsze chętnie wspieramy wydarzenia z zakresu kultury, sztuki i dobrej rozrywki. Rawa Blues to bardzo ważne lokalne wydarzenie, stąd jak co roku nie mogło nas zabraknąć w charakterze partnera” – mówi Christophe Bergeron dyrektor hotelu Novotel Katowice Centrum.

Czterogwiazdkowy hotel Novotel Katowice Centrum ma 300 klimatyzowanych pokoi, świetnie przygotowanych na przyjęcie zarówno osób podróżujących turystycznie, jak i biznesmenów. Do dyspozycji gości jest 7 sal konferencyjnych wyposażonych w nowoczesny sprzęt, restauracja, bar, fitness club, basen, sauna oraz strzeżony parking.

Rawa Blues Festival to najstarszy festiwal bluesowy w Polsce, jeden z najbardziej uznanych w Europie i największy na świecie odbywający się pod dachem. Festiwal, który odbywa się w Katowicach od 1981 roku, ma szczególny wkład w polską scenę bluesową.

***

Novotel to marka hoteli trzy- i czterogwiazdkowych. Na świecie działa ich prawie 400 w 58 krajach, w tym 11 w Polsce. Doskonałe położenie w dużych miastach, centrach biznesu i atrakcyjnych miejscowościach turystycznych sprawia, że hotele Novotel to idealne miejsce dla każdego – turysty i osoby podróżującej w celach biznesowych, indywidualnie lub z rodziną. Novotel to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek hotelowych na świecie. Należy do sieci Accor. W Polsce hotelami Novotel zarządza Grupa Hotelowa Orbis, której Accor jest głównym akcjonariuszem.

Orbis to największa w Polsce firma hotelowa, operująca siecią blisko 60 hoteli, które oferują 10,5 tysiąca pokoi. Hotele działają pod markami Sofitel, Novotel, Mercure, Ibis, Etap oraz Orbis Hotels, które gwarantują wysoką jakość usług w obiektach o standardzie od jednej do pięciu gwiazdek. W skład Grupy Kapitałowej Orbis wchodzi także firma Orbis Transport, zajmująca się krótko- i długoterminowym wynajmem samochodów.

Partnerem strategicznym Orbis jest firma Accor, wiodący na świecie operator hotelowy i lider rynku europejskiego, operujący 4 400 hotelami z ponad 500 tys. pokoi w 90 krajach. Szerokie portfolio marek hotelowych Accor – Sofitel, Pullman, MGallery, Novotel, Suite Novotel, Mercure, Adagio, ibis, all season/ibis Styles, Etap Hotel/ Formule 1/ibis budget, hotelF1 i Motel 6 a także związane z nimi Thalassa sea & spa i Lenôtre – gwarantują zróżnicowaną ofertę usług i produktów od luksusowych po ekonomiczne. Accor zatrudnia 145 tys. pracowników na całym świecie, oferuje swoim klientom i partnerom blisko 45 lat wiedzy i doświadczenia.
www.novotel.com

Kontakt dla mediów:

Agnieszka Kalinowska, Grupa Hotelowa Orbis, tel. 22 829 35 48; e-mail: agnieszka.kalinowska@accor.com

Joanna Heyda, Public Dialog , tel. (+48) 536 711 822,   e-mail: j.heyda@publicdialog.pl

 

, , , , ,

Comments are closed.