Home » Dom i ogród, Wydarzenia » Targi budowlane SIBEX Jesień już w ten weekend
Wrz
15

Największa w południowej Polsce wystawa poświęcona budownictwu i wyposażaniu wnętrz – targi SIBEX Jesień – rozpoczyna się w sobotę (17 września) w centrum wystawienniczym Expo Silesia w Sosnowcu.

– Chętnych do udziału w targach SIBEX Jesieńprzybywa z każdym dniem, obecnie na liście wystawców znajduje się ponad 160 firm ze specjalnymi ofertami  dla mieszkańców regionu, rozwiązaniami przygotowującymi domy na zimę, ale nie tylko. Podczas targów prezentowane będzie wszystko, co wiąże się z budową, remontem czy wyposażeniem domu –  mówi Henryk Skup, dyrektor projektu SIBEX Jesień.

Wśród ciekawostek prezentowanych na targach będzie można zobaczyć m. in.: meble z pianki poliuretanowej, szklane kaloryfery, ręcznie formowane cegły. Ekspozycję urozmaicą także pokaz sztuki dekarskiej przygotowany przez Śląskie Stowarzyszenie Dekarzy oraz pokaz farb i tynków dekoracyjnych.

Integralną częścią wystawy będzie Salon Renowacji Obiektów Zabytkowych i Sakralnych RENOVATIO, który stanie się okazją do dyskusji m.in. na temat sposobów pozyskania dotacji z funduszy europejskich na renowację zabytków. Inicjatywę poparły diecezje: sosnowiecka, katowicka i gliwicka.

Na uwagę zasługuje również seminarium pt. „Buduj z drewna” organizowane w ramach „Dnia Budownictwa Drewnianego”, a dotyczące budowy domów w technologii szkieletowej. Jego organizator – Stowarzyszenie Dom Drewniany – od wielu lat propaguje ten model budownictwa, zapewniając, że trwałość drewnianych domów jest porównywalna z tymi tradycyjnymi.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej: www.sibexjesien.pl.

Biuro Prasowe Expo Silesia

, , , , , , , , , ,

Comments are closed.