Home » Motoryzacja » Premiery samochodowe i papamobile na Auto Moto Show 2011
Cze
06

Jak co roku podczas Auto Moto Show nie może zabraknąć premier samochodowych, a wielką atrakcją tegorocznej wystawy będzie także odrestaurowany papamobile z pielgrzymki papieża Jana Pawła II do Polski w 1979 r. Targi odbędą się w sosnowieckim Expo Silesia w dniach 10 – 12 czerwca.

Po raz pierwszy na targach w Polsce, właśnie podczas Auto Moto Show zostaną zaprezentowane: Fiat Freemont, Citroen DS4 oraz Toyota Verso S. Fiat Freemont to samochód, który powstał na bazie Dodge Journey’a, jednak paramenty auta zostały udoskonalone w stosunku do amerykańskiego pierwowzoru, a jego nazwa ma przywoływać na myśl poczucie wolności i swobody. Premierowym autem będzie również Citroen DS4, który zebrał już wiele nagród za swą nieprzeciętna urodę. W Expo Silesia zobaczymy także Toyotę Verso S, samochód zaliczany do segmentu B-MPV, czyli miejskich minivanów.

Z kolei papamobile JP II z 1979 to pojazd zupełnie unikatowy, który powstał na podwoziu wojskowego Stara 660M2 w fabryce w Starachowicach na zlecenie PIMot-u. Gondola papamobile ze względów bezpieczeństwa ważyła ponad 3 tony. Był to pierwszy tego typu samochód, jaki zbudowano poza granicami Watykanu. Replikę papieskiego pojazdu będzie można zobaczyć w pierwszym i drugim dniu targów motoryzacyjnych.
Wśród tegorocznych atrakcji Auto Moto Show są także: zawody tuningowe Riders Wojna Północ-Południe, Retro Salon, miasteczko trabantów z NRD, mobilny tor off-roadowy oraz autobus komunikacji miejskiej o napędzie hybrydowym, którym będzie można dotrzeć na targi z Katowic przez centrum Sosnowca.
Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.motoshow.com.pl oraz www.automotoshow.pl

Biuro Prasowe Expo Silesia

, , , , ,

Comments are closed.