Home » Komputery » Lenovo ThinkPad X1 oficjalnie zaprezentowany w Polsce
Cze
16

Firma Lenovo zaprezentowała dziś oficjalnie swojego nowego notebooka ThinkPad X1. Komputer stanowi połączenie najbardziej płaskiej konstrukcji i największej wydajności w swojej klasie1. X1 jest utrzymany w prostym i zarazem nowoczesnym stylu. Ma podświetlaną klawiaturę, szybko ładujące się baterie oraz liczne funkcje multimedialne i zwiększające wydajność. Gości prezentacji powitał Andrzej Sowiński, nowy dyrektor generalny Lenovo Polska.

ThinkPad X1 to ultrapłaski notebook, który ma mniej niż 17 milimetrów grubości. Może być wyposażony w procesory Intel Core i3, i5 i i7 drugiej generacji. Dzięki temu ThinkPad X1 ma dwa razy większą wydajność procesora i cztery razy większą wydajność grafiki w porównaniu z poprzednim 13-calowym notebookiem ThinkPad X301. Wzmocniony ThinkPad X1 przeszedł osiem wojskowych testów, dlatego też użytkownicy mogą liczyć na jego niezawodność praktycznie w każdej sytuacji – powiedział w trakcie prezentacji X1 Piotr Loda, Key Account Manager w Lenovo Polska.

 Nowy X1 waży już od 1,72 kg sprawia wrażenie bardzo lekkiego, a jednocześnie solidnego dzięki wewnętrznej konstrukcji Roll Cage i magnezowej obudowie. Ekran o przekątnej 13,3 cala został wykonany ze odpornego szkła Corning® Gorilla®.

 Innowacje klasy biznesowej

Ważnym wyróżnikiem X1 jest nowa certyfikacja Lenovo Enhanced Experience 2.0 dla Windows 7 – Najnowsze edycja certyfikacji zapewnia szybszy start i zamknięcie systemu notebooka. Komputer uruchamia się średnio o 20 sekund szybciej niż typowy komputer z systemem Windows 7. Dla użytkowników to bardzo użyteczna funkcja, zwłaszcza w działalności biznesowej – wyjaśnia Tomasz Byskosz, Marketing Manager Lenovo Polska.

Notebooki ThinkPad firmy Lenovo zawierają innowacje zaspokajające najważniejsze potrzeby biznesowe, takie jak połączenia głosowe i wideo, zarządzanie w skali przedsiębiorstwa oraz łatwa obsługa.  Przy użyciu opcjonalnej mobilnej łączności szerokopasmowej, kamery 720p, mikrofonów o wysokiej rozdzielczości oraz zaawansowanych trybów połączeń ThinkPad X1 umożliwia prowadzenie wysokiej jakości rozmów wideo. Oferuje także solidne warstwy zabezpieczeń z technologią Intel vPro5, zaszyfrowane dyski twarde z możliwością zdalnego zarządzania oraz czytnik linii papilarnych do włączania notebooka i uwierzytelniania jednym przeciągnięciem palca.

 Szybkie ładowanie dzięki RapidCharge

W notebooku ThinkPad X1 debiutuje nowa technologia baterii RapidCharge firmy Lenovo, dzięki której baterię można naładować do poziomu 80% w 30 minut. Technologia ta umożliwia 2,5 razy szybsze ładowanie w porównaniu z typową baterią do notebooka ThinkPad2, dzięki czemu użytkownicy mogą swobodniej pracować bez podłączania do zasilania. Bateria RapidCharge zawiera szybko ładujące się ogniwa o 1000 cykli ładowania i rozładowywania, co wystarcza na trzy lata3. Do notebooka ThinkPad X1 dokupić można także zewnętrzną baterię RapidCharge i wydłużyć czas działania do 10 godzin4.

 Klawiatura ThinkPad w nowym świetle

Firma Lenovo unowocześniła wygląd klawiatury, zachowując jednak styl i funkcjonalność klasycznej klawiatury ThinkPad. W uproszczonej konstrukcji wyeliminowano niektóre przestarzałe klawisze, takie jak SysRq, zachowując jednak rozbudowaną funkcjonalność, w tym specjalne elementy do sterowania multimediami i połączeniami głosowymi. Podczas pracy przy słabym oświetleniu można włączyć podświetlenie klawiatury dostępne po raz pierwszy w notebookach ThinkPad dedykowanych dla przedsiębiorstw. Ponadto, zgodnie z tradycją marki ThinkPad, klawiatura jest odporna na zalanie.

Notebook zapewnia doskonały dźwięk dzięki technologii Dolby Home Theatre v4. Ponadto jest wyposażony w superjasny (350-nitowy) wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości. Dźwięk płynący ze słuchawek, wbudowanych głośników czy podłączonego zestawu rozrywki domowej zapewnia wspaniałe wrażenia. Korzystając z gniazda HDMI oraz technologii Intel Wireless Display, użytkownicy mogą wyświetlać przewodowo lub bezprzewodowo obraz o jakości 1080p przy użyciu telewizora lub projektora.

Ceny i dostępność6 

Notebook ThinkPad X1 jest dostępny od 17 maja za pośrednictwem partnerów biznesowych i w witrynie internetowej www.lenovo.com. Ceny modeli zaczynają się od około 1399 USD.

Lenovo

Comments are closed.