Home » Sport » VI Bieg Katorżnika, 14-15 sierpnia 2010
Sie
11

Już w najbliższą niedzielę do rywalizacji na trasie pełnej bagien, rowów melioracyjnych, leśnych wykrotów i specjalnie przygotowanych przeszkód przystąpi półtora tysiąca osób, które walczyć będą nie tylko o zwycięstwo, ale także o przetrwanie i dotarcie do mety w jednym kawałku…

Bieg Katorżnika to jedna z najbardziej widowiskowych imprez tego typu na świecie. Amatorzy sztuki przeżycia pokonują ekstremalne otoczenie: jezioro, ciągnące się kilometrami rowy melioracyjne, ogromne doły pełne błota po pas, butwiejące sadzawki, zionące nieznośnym odorem wykroty i zarośla.

Zawodnicy startują wykonując widowiskowy skok do jeziora w 250 osobowych grupach co godzinę. Pierwszy start w niedzielę, o 10:00, ostatni o 15:00. O godzinie 12:00 w specjalnym biegu wystartują kobiety, których bieg wypada zawsze wyjątkowo widowiskowo. O godzinie 13:00 startują uczestnicy rywalizacji Galernik TEAM oraz – po raz pierwszy – „Ucieczki z Alcatraz”

„Ucieczka z Alcatraz” to konkurencja polegająca na pokonaniu całej trasy w parach… skutych więziennymi kajdanami. Godzinę po starcie rusza pościg – nagrody otrzymują tylko te pary, którym uda się dotrzeć w tych ekstremalnych warunkach do odległej o 10 kilometrów mety przed pogonią…

Bieg Katorżnika poprzedzą Bieg Mini Katorżnika (dzieci 4-11 lat), Bieg Małego Katorżnika (12-17 lat) oraz rozgrywane dzień wcześniej Mistrzostwa Polski w Biegu Tyłem.

Informacje na temat imprezy znajdują się pod adresem www.biegkatorznika.pl

Video z poprzednich edycji:

http://www.youtube.com/watch?v=Wry3vPDwpjk

http://www.youtube.com/watch?v=LjYwYT83nOQ&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=qf4QteAN454

http://www.youtube.com/watch?v=szb_fiL4gUI

Zapraszamy przedstawicieli mediów. Takich ujęć nie zapewni Wam żadna inna impreza sportowa w Polsce. Cała trasa jest otwarta dla kamer i fotografów.

Kontakt dla mediów: Michał Walczewski, tel. kom.: 0-512 362 174

Bieg Katorżnika odbywa się w Lublińcu – Kokotku, na terenie Ośrodka Wypoczynkowego SILESIANA, 40 km na południowy zachód od Częstochowy. W pierwszej edycji imprezy wystartowały 52 osoby, w zeszłym roku bieg ukończyły 862,  a w tym roku ze względu na olbrzymie zainteresowanie organizatorzy zwiększyli limit uczestników do 1500 osób. Mimo to lista startowa została zamknięta już w kwietniu, 4 miesiące przed zawodami.

Organizatorem imprezy jest Wojskowy Klub META Lubliniec działający przy 1 Pułku Specjalnym Komandosów. Imprezę wspiera Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Biuro Bezpieczeństwa Narodowego. Stałymi uczestnikami imprezy jest wiele znanych osób – w tym generał Roman Polko, czy Paweł Januszewski – Mistrz Europy w biegu 400 m przez plotki.

Comments are closed.